İyul ayında “PRIMA Consulting” şirkətinin təşkilatçılığı ilə Şəki şəhərində “KOB Fest” sərgi-satış yarmarkası təşkil olunub
Xan sarayının ərazisində keçirilən “KOB Fest”də Şəki şəhəri və ətraf rayonlardan olan KOB subyektləri tərəfindən bölgəyə xas olan sənətkarlıq nümunələri, o cümlədən dulusçuluq, şəbəkə sənəti, papaqçılıq, misgərlik nümunələri, müxtəlif əl işləri, Şəki şirniyyatları, arıçılıq məhsulları, alkoqolsuz içkilər, konservləşdirilmiş məhsullar, yüngül sənaye məhsulları nümayiş olunub və satılıb. Ümumilikdə yarmarkada 70-ə yaxın mikro və kiçik sahibkarlıq subyektinin 1500-dən çox adda qida və qeyri-qida məhsulları, eləcə də sənətkarların və yaradıcı şəxslərin əl işləri sərgilənib. Festival müddətində taxta üzərində oyma sənəti, origami və s. kimi sahələri üzrə master-klasslar, mədəni-əyləncəli proqram da təşkil olunub.
“KOB Fest”in məqsədi mikro və kiçik sahibkarlar tərəfindən istehsal olunan məhsulların satışına dəstək olmaq, yerli məhsulların tanıdılması, eləcə də istehsalçılar və təchizatçılar arasında əlaqələrin genişləndirilməsidir.

In July, the “KOB Fest” exhibition and sales fair was organized in the city of Sheki under the organization of “PRIMA Consulting”.
At the “SME Fest” held on the territory of the Khan’s Palace, the SME subjects from the city of Sheki and the surrounding regions will present handicrafts typical of the region, including pottery, net art, hat making, coppersmithing, various handicrafts, Sheki sweets, beekeeping products, non-alcoholic drinks, canned products, light industrial products were displayed and sold. In general, more than 1,500 food and non-food products of about 70 micro and small business entities, as well as handicrafts of artists and creative people, were exhibited at the fair. Wood carving, origami, etc. during the festival. master-classes, cultural and entertainment program were also organized in such fields.
The purpose of “KOB Fest” is to support the sale of products produced by micro and small entrepreneurs, to promote local products, as well as to expand relations between manufacturers and suppliers.