Tərəfindən təsis edilmişdir
2000-ci illərin əvvəllərindən hüquq və məhkəmə institutlarını yenidən istiqamətləndirməyə başlayan Azərbaycanın ədliyyə sektorunun islahatı əsas prioritetlərindən biri olaraq qalır. İlkin islahatlar məhkəmə sisteminin yenidən qurulması və yeni üçpilləli məhkəmə sisteminin yaradılması ilə davam etdirilmişdir. 2011-ci ildə ölkə tarixində ilk dəfə olaraq inzibati ədalət mühakiməsi sistemi fəaliyyətə başlayıb.
Tapşırıqın məqsədi ölkənin ədliyyə sektorunun rəhbərliyinə və digər maraqlı tərəflərə ədliyyə xidmətlərinə çıxışı və çatdırılmasını yaxşılaşdırmaq üçün sübut bazası təmin etmək üçün yüksək keyfiyyətli və vaxtında Sektor Xərcləri və Səmərəlilik İcmalı (SEER) hazırlamaqdır. sektor resursları.
Layihənin məqsədi ədliyyə qurumları və Maliyyə Nazirliyi kimi digər qurumlar, eləcə də elm, vətəndaş cəmiyyəti və Azərbaycanın inkişaf tərəfdaşları kimi digər maraqlı tərəflərlə dialoqu məlumatlandırmaqdır.
SEER ədliyyə sektoruna və onun təlim qurumlarına, o cümlədən məhkəmələrə və Ədliyyə Nazirliyinə (və məhkəmə icraçıları kimi onun tərkib elementlərinə) diqqət yetirəcəkdir.

Justice Sector reformation remains one of the top priorities of Azerbaijan, which started to re-orient its legal and judicial institutions in the early 2000s. The initial reforms continued with restructuring of the judicial system and establishment of a new three-tier judicial system. In 2011, a system of administrative justice has been launched for the first time in the history of the country.
The objective of the assignment is to prepare a high-quality and timely Sector Expenditure and Efficiency Review (SEER) to provide an evidence base to the country’s justice sector leadership and other stakeholders to improve the access to and delivery of justice services through improved management of sector resources.
The project is intended to inform dialogue between justice entities and other entities such as the Ministry of Finance, as well as with other stakeholders such as academia, civil society and Azerbaijan’s development partners.
The SEER will focus on the justice sector and its training entities, including the courts, and the Ministry of Justice (and its constituent elements such as bailiffs).