Şəmkirdə "KOB Fest" sərgi-satış yarmarkası “PRİMA Consulting” şirkətinin təşkilatçılığı ilə keçirilib
May 10, 2022
2-2
11
1
Şəmkir rayonunda “Prima Consulting” şirkətinin və Kiçik və Orta Biznesin İnkişafı Agentliyinin (KOBİA) təşkilatçılığı ilə keçirilmiş yarmarkada Şəmkir, Tovuz, Daşkəsən və Göygöl rayonlarında fəaliyyət göstərən mikro və kiçik sahibkarlıq subyektləri, sənətkarlar məhsul və xidmətlərini, əl işlərini təqdim ediblər. Ümumilikdə yarmarkada 70-ə yaxın KOB subyekti tərəfindən 800 adda qida və qeyri–qida məhsulları, bank və sığorta xidmətləri, əl işləri, sənətkarlıq nümunələri nümayiş olunub.
“KOB Fest” çərçivəsində həmçinin, sahibkarlar arasında “B2B” görüşlər keçirilib, biznes xidmətlər göstərilib, eləcə də mədəni-əyləncəli proqram, yaradıcı şəxslər və sənətkarlar tərəfindən master-klasslar təşkil olunub. “KOB Fest”in təşkilində məqsəd bölgədə KOB subyektləri tərəfindən istehsal olunan məhsulların satışına dəstək olmaq, yerli məhsulların tanıdılması, eləcə də istehsalçılar və təchizatçılar arasında əlaqələrin genişləndirilməsidir.

An exhibition-sale fair for entrepreneurs organized by “Prima Consulting” Company and organized by the Small and Medium Business Development Agency was held in Shamkir region. Micro and small business entities, artists operating in Shamkir, Tovuz, Dashkasan, Gadabay and Goygol regions presented their products and services, handicrafts at the fair. In total, 800 food and non-food products, banking and insurance services, handicrafts and handicrafts were demonstrated by about 70 SMEs at the fair.
Within the framework of the “KOB Fest”, bilateral meetings were held to expand cooperation between entrepreneurs, business services were provided, and a cultural and entertainment program was organized.