Bakı, Sumqayıt, Gəncə, Şəki və Lənkəranda təşkil edilən sorğularda ümumilkdə 350 nəfərdən çox respondent iştirak edib. TTK-dən yararlanmış tələbələrin valideynləri, təhsil müəssisənin əməkdaşları və vətəndaşlarla keçirilən görüşlərdə maraqlı fikir və tövsiyyələr səsləndirilib. Fokus-qrup zamanı respondentlərin sualları cavablandırılıb, irəli sürülən təkliflər ətrafında müzakirələr aparılıb. Bundan əlavə müxtəlif sahələrdə fəaliyyət göstərən 15-ə yaxın ekspertdən keyfiyyət əsaslı tədqiqat rəyi alınıb.
Qeyd edək ki, “Prima Consulting” şirkəti "Təhsil Tələbə Krediti Fondunun fəaliyyəti ilə bağlı ictimai sorğu" layihəsini həyata keçirir. Məqsəd təhsil tələbə kreditdən yararlanmış tələbələrdən, onların valideynlərindən, təhsil müəssisələrinin nümayəndələrindən, vətəndaşlardan, eləcə də ekspertlərdən TTK-nin səmərəsi barədə məlumat almaq, onun əlçatanlığının, müraciət olunmasında bərabər imkanların yaradılmasının qiymətləndirilməsidir.

In total, more than 350 respondents took part in the surveys organized in Baku, Sumgayit, Ganja, Sheki and Lankaran. Interesting ideas and recommendations were voiced in meetings with parents of students who benefited from TTK, employees of the educational institution and citizens. During the focus group, the respondents’ questions were answered, and discussions were held on the proposed proposals. In addition, quality-based research opinions were received from about 15 experts operating in various fields.
It should be noted that the “Prima Consulting” company implements the project “Public survey on the activities of the Education Student Loan Fund”. The goal is to get information about the effectiveness of TTK from students, their parents, representatives of educational institutions, citizens, as well as experts who have benefited from educational student loans, to evaluate its accessibility and creation of equal opportunities in applying.